قیمت طلا افزایش یافت- باشگاه سنگ تزئینی ایران

خبرگزاری ایسنا: قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر ریسک‌گریزی سرمایه گذاران که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد، اندکی افزایش یافت
به گفته بارناباس گان، تحلیلگر بانک OCBC، بازارها به دنبال آن خواهند بود که ببینند چین به تلافی چنین اقدامی چه واکنشی نشان خواهد داد و این مساله به تنهایی پتانسیل ایجاد ریسک‌گریزی را خواهد داشت. اگر جنگ تجاری تشدید شود و هیچ راه‌حل سریعی نداشته باشد، قیمت طلا ممکن است از مرز ۱۴۰۰ دلار عبور کند.

هر اونس طلا برای تحویل در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۳۴.۴۴ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه ۰.۶ درصد کاهش یافته بود.

دولت ترامپ روز سه‌شنبه‌ تعرفه ۲۵ درصدی برای ۱۳۰۰ کالای فناوری صنعتی، حمل و نقل و پزشکی چین را به منظور وادار کردن این کشور برای تغییر شیوه‌های مالکیت معنوی خود اعلام کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۶.۴۱ دلار رسید. بهای این فلز روز سه‌شنبه ۱.۴ درصد سقوط کرده بود که بزرگترین کاهش قیمت یک روزه در پنج هفته گذشته بود. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۹۲۱.۲۰ دلار رسید. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، ۹۲۷.۶۰ دلار معامله شد.

خبرگزاری ایسنا: قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر ریسک‌گریزی سرمایه گذاران که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد، اندکی افزایش یافت.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۳۳۸.۱۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه، با ۹.۶۰ دلار یا ۰.۷ درصد کاهش، در ۱۳۳۷.۳۰ دلار بسته شده بود.

بر اساس گزارش رویترز، دلار و بازارهای سهام آسیا در معاملات روز چهارشنبه به دلیل نگرانی‌های سرمایه‌گذاران نسبت به احتمال وقوع جنگ تجاری میان چین و آمریکا سقوط کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *